top of page

AEDADE EHITUS

Aedade ehitus - puitaiad, võrkaiad, paneelaiad, metallaiad. Aiaväravate müük ja paigaldus.
Väravaautomaatika müük, paigaldus, hooldus, remont.


Küsi pakkumist ja aitame leida parima lahenduse.
Aia ehituse planeerimine algab tavaliselt materjali valikust.

Enim levinud aia liik Eestis on puitaed. Rohkelt on kasutuses ka võrkaiad ning 3D keevispaneel aiad.

Kes soovib aga vastupidavust ning hooldusvaba aeda pikkadeks aastateks, saab valiku teha näiteks metallaia kasuks. Uudse materjalina saab kasutada ka plastkomposiit lauda mille eelisteks on vastupidavus ning keskkonnasõbralikkus - väljanägemine sarnane puitaiale.

Materjali valima asudes tuleks eelkõige arvesse võtta sobivust piiritletava hoonega ning ümbritseva miljööga. Samuti selgitada välja kas kohalikul omavalitsusel on objekti kohta seatud piirangud piirdeaia kõrgusele/tüübile.

Hinna poolest odavaimaks piirdeaia variandiks on tingimata võrkaed ning paneelaed.

Puitaedu saab ehitada mitmes hinnaklassis olenevalt materjali tüübist, viimistlusest, aia kõrgusest ja muudest lisadest.

 

Pilte meie tehtud töödest vaata siit:

Võimalik on ehitada väga erinevaid ja omanäolisi puitaedu.

Valiku tegemisel tuleks esmalt lähtuda peamistest funktsioonidest mida piirdeaed peab täitma, ning aiale eraldatud eelarvest.

Millised peaksid olema aia omadused arvestades laste ja koduloomadega. Tuleks mõelda kuidas aia kõrgus, lipivahed ja ka sokli olemasolu mõjutavad aia funktsionaalsust. Aia kõrguse valikul tasuks mõelda kui palju peaks aed pakkuma privaatsust või vähendama mürataset- kas privaatsem kõrgem aed või sobib krundile ka madalam aed. Kas eelistatud on suuremad lipivahed või tihedam laudis. Võimalik paigaldada näiteks ka topeltlaudis või lihtsalt erilisema efekti saavutamiseks erinevate laiustega lipid.

Puitaia vastupidavuse tõstmiseks soovitame omalt poolt kindlasti kasutada süvaimmutatud lauda. Selle eluiga on kordades pikem immutamata puidu omast. Süvaimmutatud laua saab paigaldada esialgu ka värvimata olekus. Puit kuivab mõne aasta ning seejärel saab selle värvida soovitud tooni. Võimalik on ka paigaldada süvaimmutatud puit mis on eelkuivatatud ja see koheselt värvida lasta ning paigaldada värvitud kujul. Samuti on soovitav paigaldada piirdeaia alune betoon sokkel kas valatud monoliitsel kujul või paigaldatuna plokkidena. Sokli eesmärk on vähendada niiskuse ja veepritsmete sattumise hulka maapinnalt laudisele, et vähendada niiskuse võimalust puitu mädandama hakata. 

Materjali valikud : höövellaud, peensaetud laud. Viimistlused : süvaimmutatud, värvitud.

Lippide paigaldus horisontaalne või vertikaalne. Erinevad lipivahed (tavaliselt 20-30mm).

Lipiotste lõige: ümarad, kolmnurksed, 45 kraadise nurgaga, sirged.

Puitaedade valikutest täpsemalt:

VERTIKAAL LIPP PUITAED
Vertikaal lipp puitaed
HORISONTAAL LIPP PUITAIAD
Puitaedade ehitus
VÄRVITUD PUITAIAD
Puitaed

Võrkaia või paneelaia paigaldamise eelisteks teiste aia materjalide suhtes on soodne hind ja kiire paigaldus. Võrkaed ja paneelaed ei ole küll välimuselt disainlahendus, kuid ala piiritlemise funktsiooni täidavad hästi. Samuti hea lahendus kui on soov säilitada vaade piiritletavast alast väljapoole.

Nii võrkaed kui paneelaed on niiskele ilmastikule vastupidavad kuna on tsingitud ja pulbervärvitud. Samas lumeraskusele peab neist kahest vastu paremini paneelaed.

Kuna paneelaed on ka üldiselt vastupidavam võrkaiast , siis saab sellest ehitada ka näiteks koeraaedikuid. 

Põhiliselt kasutatakse nii võrkaeda kui paneelaeda kruntide vaheliste piiride määratlemiseks,
erinevate tööstushoonete alade piiritlemiseks kui ka
parkide, mänguväljakute, avalike hoonete jm. piiramiseks.

VÕRKAED
Võrkaia ehitus
PANEELAED
Paneelaia paigaldus
METALLAIA EHITUS

Metallaed ehk varbaed on soliidne, esinduslik ja tugev. Samas ka kõige kallim piirdeaia liik, seda eriti just sepisaed.

Kuna metall on hästi töödeldav on metallaia puhul võimalik toota väga mitmeid erinevaid lahendusi tiheduse, kõrguse, kujundite jms osas.

Kvaliteetselt viimistletud metallaed on vastupidav aastakümneid.

Võimalik tellida täisvundamendiga, kuivbetoonist soklite ja postidega, laotud kivipostide või nelikantpostidega.

Metallist tiibväravad ja liugväravad millele saab paigaldada ka automaatika.

Metallaed liugvärav
Metallaed erikujuline
Metallaed ja väravaautomaatika

Oluliseks aia osaks on aia väravad.

Olgu piirdeaed mistahes materjalist (puit, võrk, paneel, metall) aiale on alati võimalik paigaldada tiibväravad, liugväravad ja jalgväravad. Värava laius oleneb värava jaoks vaja minevast vaba ruumi olemasolust. Meie toodetud väravaid on võimalik tellida mistahes laiusega (maksimaalselt kuni 8m) kuid auto värav ei tohiks olla alla 3m ning nad on alati kas tsingitud või tsingitud ja pulbervärvitud.

Jalgväravate soovituslik laius on 1000-1200mm.

Jalgvärav on võimalik paigaldada nii tavalise lukuga kui ka panna avanema nupust, fonost, puldist, nööbiga või muul viisil.

LIUGVÄRAV

Liugvärav on ruumisäästlik ja ei vaja avanemiseks värava ees palju vaba ruumi. Küllaga on oluline, et värava avanemiseks oleks küljele piisavalt ruumi (poolteist värava laiust).

TIIBVÄRAV

Võrreldes liugväravaga, saab tiibväravaid paigaldada kohtadesse kus värava avanemiseks küljele ei ole piisavalt ruumi.

Talvel on vaja tiibvärava puhul puhastada lumest terve värava avanemise piirkond. Väravaga lume lükkamine ei ole väravaautomaatikale kindlasti sobilik.

Kuna väravad leiavad igapäevast kasutust, on nende töökindlus ja mugavus väga oluline. Selleks pakume nii tiibväravatele kui liugväravatele väravaautomaatika paigaldust. Pakume väravate automatiseerimiseks kvaliteetset põhjamaade kliimasse sobivat BFT Automaatikat.

Väravatest loe lähemalt siit :
LIUGVÄRAV
Liugvärav
TIIBVÄRAVAD
Tiibväravad
JALGVÄRAV
Jalgvärav
Sommer väravaautomaatika
Sommer väravaautomaatika

BFT ja SOMMER väravaautomaatika müük ning paigaldus liugväravatele ja tiibväravatele. Teostame väravaautomaatika hooldust ja remonti. Väravate automatiseerimiseks kvaliteetsed põhjamaade kliimasse sobivad automaatikad.

Kuna aia väravad leiavad igapäevast kasutust, on nii väravate kui automaatika töökindlus ja mugavus väga oluline. 

BFT Väravaautomaatika
BFT väravaautomaatika kohta loe täpsemalt siit :
bottom of page